The Residency Kensington Villa

  • 180 m²
  • 3 soveværelser
  • 1 badeværelse

Dette sted tilbyder indkvartering 3 km fra Det Internationale Slaverimuseum, mens Albert Dock ligger 3,1 km væk derfra. Under opholdet i The Residency Kensington Villa kan gæsterne frit benytte et fuldt udstyret køkken med en el-kedel, en brødrister og en ovn til selvforplejning.

Gæsterne vil sætte pris på bekvemt sted 25 minutters gåtur fra Liverpool byens centrum. Gæsterne kan nyde asiatisk køkken i Akshaya placeret 150 meter væk. Radio City Tower ligger ved siden af villaen. 20 minutters gang til Lime Street togstation.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near The Residency Kensington Villa Liverpool
Modern 4 Bedroom House Sleeps 10, 13 Minutes From Liverpool City Centre, Free Parking & Wi-Fi, Weekly And Monthly Stays, Great Rates Available At Peachy Stays
pris kun for mobil

Modern 4 Bedroom House Sleeps 10, 13 Minutes From Liverpool City Centre, Free Parking & Wi-Fi, Weekly And Monthly Stays, Great Rates Available At Peachy Stays

7.7
Godt 4 anmeldelser
94 m fra overnatningsstedet
USD 598 USD 538
pr. nat
Liverpool Serviced Apartment - Phillimore
pris kun for mobil

Liverpool Serviced Apartment - Phillimore

8.9
Fremragende 8 anmeldelser
94 m fra overnatningsstedet
USD 539 USD 485
pr. nat
Luxury Liverpool Accommodation
pris kun for mobil

Luxury Liverpool Accommodation

8.2
Meget godt 85 anmeldelser
121 m fra overnatningsstedet
USD 2186 USD 1967
pr. nat
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    Liverpool John Lennon Lufthavn
    14 km

    Togstationer

    Edge Hill Train Station
    1,2 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    I køkkenet

    • Kedel
    • Tørretumbler
    • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

    På værelser

    • Dagligstue
    • Patio
    • Spisebord
    • Strygeservice

    På badeværelset

    • Vaskemaskine
    • Gratis toiletartikler

    Enheder

    • Fladskærms TV

    Design

    • Tæppebelagt gulv

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 15:00 indtil 18:00
    Udtjekning: fra 08:00 indtil 11:00
    Ofte stillede spørgsmål
    • ❓
      Hvor meget koster det at bo på The Residency Kensington Villa?
      Prisen for en overnatning i The Residency Kensington Villa er 438£.
    • ❓
      Hvad er reglerne for ind- og udtjekning på The Residency Kensington Villa?
      Gæster på The Residency Kensington Villa skal checke ind senest 18:00 og checke ud senest 11:00.
    • ❓
      Er der nogen gode restauranter i nærheden af The Residency Kensington Villa?
      Restauranter i nærheden af The Residency Kensington Villa omfatter Akshaya og Uk Fried Chicken & Pizza.

    Placering

    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    Liverpool John Lennon Lufthavn
    14 km

    Togstationer

    Edge Hill Train Station
    1,2 km

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    The Residency Kensington Villa Liverpool

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk